MENÜ

HABERLER

TR EN
YUSUF SEVİNÇLİ
YUSUF SEVİNÇLİ
05.10.2022
KARMA SERGİ | 'BEN KİMSE. SEN DE Mİ KİMSESİN?', MEŞHER, ISTANBUL

Yusuf Sevinçli’nin 'Post II 008' isimli eseri, Meşher’de Selen Ansen’in küratörlüğünde gerçekleşen Ben Kimse. Sen de mi Kimsesin? isimli grup sergisi dahilinde 12 Şubat 2023 tarihine kadar görülebilir. Antik Yunan mitolojisinden Ekho ve Narkissos’un karşılıksız aşk mitinden hareketle kurgulanan sergide bir araya gelen eserler, bu kadim anlatının sunduğu yansıma, yankılanma, başkalaşma temalarını günümüzün sanatsal ve toplumsal dinamiklerinin ışığında yorumluyor.

 

İsmini Emily Dickinson’ın “Ben Hiç Kimseyim! Sen Kimsin?”şiirinden esinlenerek alan sergi, ziyaretçileri sayısızca sen(ler), ben(ler), arzular, anlatılar, imgeler ve yaşanmışlıklar arasında ilişkilerin örüldüğü bir alana davet ediyor. Sergi, Ekho ve Narkissos’un hikâyesini betimlemekten ziyade, mitsel anlatının döngüsel ve tekerrüre dayalı yapısını benimsiyor. Ben Kimse. Sen de mi Kimsesin? hikâyenin geriye bıraktıklarını odağına alarak uzak, geçmiş ya da yabancı şeylerin bize kadar ulaşması ve hayatlarımıza eklenmesi için zaruri mesafeleri vurguluyor.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch