MENÜ

HABERLER

TR EN
YUSUF SEVİNÇLİ
YUSUF SEVİNÇLİ
30.11.2020
INCADAQUES FESTIVAL YAYINLARI, 'TOURMALINE'

‘TOURMALINE’ InCadaquès Festival, İspanya tarafından düzenlenen bir sanatçı konaklama programının sonucudur. Yer alan fotoğraflar Haziran 2019’da on günlük bir süreç dahilinde, Katalanya’nın kuzey sahil bölgeleri Cadaquès ve Cap de Creus’da çekilmişlerdir. 

Yaz başı güneşinin sıcağında ışıldayan ve parıldayan granit kayaların ay topografyası, insanın gerçeklik hissini kaybetmesine neden olur. Denizin koyu mavi hacmi, kurak kıyı ile çöker – toprak, doğa ve rüzgar beş duyuya hükmeder. Salvador Dalí'ye göre, bu görüntüler, fotoğrafçının, evcilleşmemiş manzarası olan, "erkeklerden çok tanrılar için yapılmış" bir bölgeye dalmasının sonucudur. Fısıltıların, hayallerin ve ışık saçan metamorfozların ıssız dünyasından bir geçiştir.

Metin | Natasha Christia

Tasarım | Joao Lineau

Yayınevi | InCadaques Festival

Baskı | Mas Matbaa, Istanbul

Duotone offset baskı

32 sayfa, İngilizce-İspanyolca, 17x22 cm, sert kapak

Sınırlı sayıda 100 edisyon, numaralı ve sanatçı tarafından imzalı. 

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch