MENÜ

HABERLER

TR EN
YUSUF SEVİNÇLİ
YUSUF SEVİNÇLİ
14.08.2017
SANATÇI TEMSİLİYETİ

Galerist, sanatçı Yusuf Sevinçli’yi temsiliyetine kattığını duyurmaktan mutluluk duyar. Sevinçli’nin kendine özgü siyah beyaz fotoğraf çalışmaları son yıllarda dünyanın çeşitli yerlerinde sergilendi. Sanatçının gelecek sergisi Aralık 2017’de Galerist’te görülebilir.

Sevinçli’nin imgeleri son derece kişisel ve özneldir, imgelerin rüyayı andıran atmosferinde mekan ve zaman belirsizleşir, izleyici mekan ve zamanın yerini dünyaya dair derin bir sezinin aldığını hisseder. Bu imgeler, hem estetik hem biçimsel açıdan, Sevinçli’nin fotoğrafın tarihine duyduğu saygıyı ve bu tarihle kurduğu yoğun ilişkiyi ortaya koyar.

Yusuf Sevinçli Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu ve 2005 yılında İsveç’te belgesel fotoğrafçılık üzerine bir ustalık sınıfına katıldı. Daha sonra, Good Dog (2012), Marseille (2014) ve Walking (2015) gibi serilerle fotoğrafçılık alanındaki çalışmalarını genişletti; Sevinçli, aralarında Le Botanique (Brüksel, Belçika), Galerie Les Filles du Calvaire (Paris, Fransa), Arter (İstanbul, Türkiye), Angkor Festivali (Angkor, Kamboçya), Istanbul Modern (İstanbul, Türkiye), Gallery Boavista (Lizbon, Portekiz), Atelier de Visu (Marsilya, Fransa), Elipsis Gallery (İstanbul, Türkiye) ve Rencontres d’Arles‘in (Arles, Fransa) de olduğu çok sayıda kurum ve sanat mekanında kişisel ve grup sergilerinde yer aldı. Son olarak, ‘Derivé’ başlıklı serisi, 2016 Moskova Fotoğraf Bienali ile Fransa’da aralarında La Filature (Mulhouse), Le Château d’Eau (Toulouse) ve L’Atelier’in (Nantes)’in de bulunduğu farklı kurumlarda sergilendi. Sanatçı yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor.

Sevinçli’nin yayımlanan kitapları; Good Dog  (Filigranes Editions, 2012), Marseille (Le Bec en L’air, 2014), Walking (Filigranes Editions, 2015), PUT (Fail Books, 2017).

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch