MENÜ

SANATÇILAR

TR EN
YUSUF SEVİNÇLİ

Yusuf Sevinçli, siyah-beyaz fotoğraflarında öznel tecrübelerini ve o günleri saran duygularını aktarır. Rüyayı andıran atmosferlerinde zaman ve mekan belirsizleşir; ortak alanlara ait ama kişisel anılar öne çıkar. Bu imgeler, hem estetik hem biçimsel açıdan Sevinçli’nin fotoğraf tarihine duyduğu saygıyı ve bu tarihle kurduğu yoğun ilişkiyi ortaya koyar.

Yusuf Sevinçli Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olduktan sonra 2005 yılında İsveç’te belgesel fotoğrafçılık üzerine bir master class sınıfına katıldı. Daha sonra, Cadaques (2019), Good Dog (2012), Marseille [Marsilya] (2014) ve Walking (2015) gibi serilerle fotoğrafçılık alanındaki çalışmalarını genişletti; Sevinçli, aralarında Le Botanique (Brüksel, Belçika), Galerie Les Filles du Calvaire (Paris, Fransa), Arter (İstanbul, Türkiye), Angkor Festivali (Angkor, Kamboçya), Istanbul Modern (İstanbul, Türkiye), Gallery Boavista (Lizbon, Portekiz), Atelier de Visu (Marsilya, Fransa), Elipsis Gallery (İstanbul, Türkiye) ve Rencontres d’Arles‘in (Arles, Fransa) de olduğu çok sayıda kurum ve sanat mekanında kişisel ve grup sergilerinde yer aldı. Sevinçli’nin yayımlanan kitapları; Good Dog (Filigranes Editions, 2012), Marseille [Marsilya] (Le Bec en L’air, 2014), Walking (Filigranes Editions, 2015), PUT (Fail Books, 2017), Oculus (Galerist Yayınları, 2018) ve Tourmaline (InCadaques Festival Yayınları, 2020)

Sanatçı, yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch