MENÜ

HABERLER

TR EN
SEMİHA BERKSOY
SEMİHA BERKSOY
15.10.2021
KARMA SERGİ | 'BEN-SEN-ONLAR: SANATÇI KADINLARIN YÜZYILI', MEŞHER

Semiha Berksoy’un üç eseriyle dahil olduğu ‘Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı’ sergisi yaklaşık 1850–1950 arasında Türkiye’de yaşamış ve yaratmış sanatçı kadınların eserlerinden bir seçkiden oluşuyor. Çiğdem Simavi’nin hâmiliğinde düzenlenen ve küratörlüğünü Deniz Artun’un üstlendiği sergi, 27 Mart 2022 tarihine kadar gezilebilir. Sergi, çoğunluğu “ben”leşememiş ve dolayısıyla sanat tarihi tarafından kaydedilememiş kadınları tek tek fark etmenin yanı sıra, kolektif bir “biz”in oluşabilme koşullarını da araştırıyor.

‘Ben-Sen-Onlar’ bir isimden, gruptan, kurumdan diğerine çekilmiş düz çizgilerin dışında kalan bütün kadınların ve eserlerin anıldığı ve anlatıldığı bir “başka” zamana işaret ediyor ve bu sanatçı kadınlara kendilerinin kahraman oldukları bir “yüzyıl” armağan ediyor. Sergi, 117 sanatçıdan 232 eserle Meşher binasının üç katına yayılıyor.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch