MENÜ

HABERLER

TR EN
SEMİHA BERKSOY
SEMİHA BERKSOY
03.04.2019
KARMA SERGİ | 'LA LUNE', GRAND PALAIS, PARİS

İnsan, 20 Temmuz 1969’da Ay’a ilk defa ayak bastı. Bu olay, tarihte belki de ilk defa küresel olarak takip edildi, ve bu dönüm noktası, hem teknolojik hem sembolik etkisiyle insanın ayak izini göğe taşıyan bir dönüm noktası oldu. Birkaç saat boyunca dünyanın her tarafında insanlar keşif ve fetih için bin yıllık sınırları aşmayı deneyimlediler.

Bu maceranın 50. yıldönümü, Ay’ın ilham olduğu sayısız vizyon ve duyguları barındıran sanat eserleri ve objeleri araştırmak, sunmak ve kutlamak için bir fırsat oldu. Réunion des musées nationaux-Grand Palais, 3 Nisan – 22 Temmuz tarihleri arasında bu tarihin sanatsal boyutlarını keşfeden ve bilimsel analizlerle tamamlanan bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Val de Marne Çağdaş Sanat Müzesi (Mac Val) direktörü Alexa Fabre ve Musée du Louvre, Dekoratif Sanatlar Departmanı baş küratörü Philippe Malgouyres’in küratörlüğünü yaptığı sergi, ziyaretçilerini Ay’ın gerçek ve hayali boyutlarını keşif yolculuğuna davet ediyor.   Avrupa kökenli eserler çoğunluğunun yanı sıra Afrika, Arap ve Uzak Doğu medeniyetlerinden de işlere yer veren serginin her aşaması ziyaretçileri Antik Çağ’dan günümüze bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Bu aşamalar aynı zamanda dünya uydumuzun hakkındaki bilgi arayışını yansıtan bilimsel dökümanları da gün ışığına çıkarıyor.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch