MENÜ

HABERLER

TR EN
NİLBAR GÜREŞ
NİLBAR GÜREŞ
11.09.2020 - 27.12.2020
KARMA SERGİ | 'DISTURBANCE: WITCH', ZITADELLE BERLIN, ALMANYA

Nilbar Güreş, Zitadelle Berlin’de çağdaş sanat bakış açısıyla büyücülük konusunu ele alan ‘disturbance:witch’ sergisinde yer alıyor. Odak noktası olan, cadılık figürüne öz ‘yıkıcı faktör’, çıkmazda olan toplumsal güç yapısını sarsar. Cadısal atfedilen “anormal”, “mantıksız”, “büyülü” and “yanlış” özellikler; geleneksel rol yapıları ve paternlerine karşı çıkarak halen beyaz ve ataerk hükmünde olan statükoyu tehdit eder.

Sergilenen eserler, kadınlara ve kuir bireylere yönelik “cadılık” atfının bir dışlama aracı olarak kullanılışını, ve halen günümüzde şiddetle devam eden ‘cadı avları’ stratejilerini ve hedeflerini analis ediyorlar. Eserler yalnızca fiziksel alanları değil, cadı infazlarının yer aldığı dijital alanları da inceliyor.

Sergide; Jamika Ajalon, Tina Bara ve Alba DʼUrbano, Emilio Bianchic, Anna ve Bernhard Blume, Johanna Braun, Barbara Breitenfellner, Lysann Buschbeck, Sarah Decristoforo, Veronika Eberhart, Margret Eicher, Valerio Figuccio, Parastou Forouhar, Gluklya, Nilbar Güreş, Horst Haack, Orsi Horváth, Emily Hunt, Isabel Kerkermeier, Sharon Kivland, Miriam Lenk, Libera Mazzoleni, Franziska Meinert, Lambert Mousseka, Lisl Ponger, Protektorama (fed by JP Raether), Suzanne Treister, VIP ve Carolin Weinert’ın eserlerı yer alıyor.

Küratörler | Alba D’Urbano ve Olga Vostretsova

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch