MENÜ

HABERLER

TR EN
NİLBAR GÜREŞ
NİLBAR GÜREŞ
26.11.2021
KİŞİSEL SERGİ | 'APPLAUSE', HAMIDRASHA GALLERY, TEL AVIV

Nilbar Güreş'in Tel Aviv'deki ikinci kişisel sergisi 'Applause', 7 Ocak 2022 tarihine kadar Hamidrasha Galeri'de görülebilir. Küratörlüğünü Avi Lubin'in üstlendiği sergide, birçoğu ilk defa izlenebilecek fotoğraf, resim, tekstil çalışmaları, heykeller ve video yer alıyor. Sergi, sosyal adaletsizlik, cinsiyet rolleri, kuir kültür ve kültürel kimlik kodları gibi konularla uzun süreli ilişkisini sürdürmektedir.

 

Güreş, kültürel sembolleri, yerel zanaatleri ve geleneksel olanı (çeyiz sandığından parçalar gibi) kullanır ve bunların çağrışımlarını, bağlamlarını ve çevrelerini değiştirir.  Onları kuir semboller ve dille karşı karşıya getirir. Bu eylemler aracılığıyla, geleneksel bir toplumda tomlumsal cinsiyet rollerine ve kültürel geleneklere meydan okur.

 

Sergide yer alan eserler SAHA Derneği ve Tel Aviv'deki Avusturya Kültür Forumu'nun desteğiyle üretilmiştir.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch