MENÜ

HABERLER

TR EN
NİLBAR GÜREŞ
NİLBAR GÜREŞ
15.05.2021 - 26.09.2021
KARMA SERGİ | 'AND IF I DEVOTED MY LIFE TO ONE OF ITS FEATHERS?', KUNSTHALLE WIEN, VİYANA, AVUSTURYA

Nilbar Güreş’in eserleri “And if I devoted my life to one of its feathers?” sergisi kapsamında 26 Eylül’e kadar Kunsthalle Wien’de sergileniyor.

 

“Ya hayatımı onun tüylerinden birine adarsam?” diye yazar Şilili şair, sanatçı ve aktivist Cecilia Vicuña 1960'ların sonu, 1970'lerin başları tarihli isimsiz bir şiirinde. Bu soruyla Vicuña, insan merkezli ve hetero-ataerkil dürtülere şifa ve takdirle karşılık vererek, insan ve insan olmayan varlıklar ve dünyalar arasındaki estetik ve ruhsal bağları yeniden canlandırır.

 

Miguel A. López'in küratörlüğünü yaptığı sergi, bu beklentilere uygun olarak sömürünün mantığını, hızlı ham madde madenciliğini ve sömürge mirası olarak çevresel tahribatı yansıtır. Yerli halkın kolektif hayatta kalma mücadelesinin öyküsünü anlatır ve kadın düşmanlığına, emperyalist şiddete ve devlet baskısına karşı direnişlerinde dayanışma ile tanımlanan karşılaşmaları kutlar.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch