MENÜ

HABERLER

TR EN
NİL YALTER
NİL YALTER
29.01.2018
ÜSTÜN YETENEK ÖDÜLÜ | PRIX AWARE 2018

Galerist, Nil Yalter’in (b.1938) AWARE 2018 kapsamında kariyerinde 30 yılı aşkın sanatçılara verilen üstün yetenek ödülüne layık görüldüğünü duyurmaktan mutluluk duyar. Yalter’in sanatçı Vera Molnar’la (b.1924) paylaştığı ödüle aday gösterilen tüm sanatçıların eserleri Ulusal Arşivler binasında gerçekleştirilecek sergide izleyici ile buluşacak. Bu yılki jüri üyeleri; Alfred Pacquement (musée national d’Art moderne – Centre Pompidou eski direktörü ve Genel Mirası Koruma Onursal Memuru), Panel Başkanı, Alexia Fabre (MAC/VAL, Vitry-sur-Seine direktörü ve baş küratörü), Stijn Huijts (Bonnefantenmuseum, Maastricht direktörü), Dominique Guyot (koleksiyoner), Camille Morineau (Monnaie de Paris, koleksiyon ve sergiler direktörü, AWARE eş kurucusu ve yönetim kurulu üyesi), Frances Morris (Tate Modern, Londra direktörü) and Floriane de Saint Pierre (koleksiyoner).

AWARE - (Kadın Sanatçılar Araştırmaları ve Sergileri Arşivi) 2014 yılında sanat tarihçisi ve kadın sanatçılar tarihi uzmanı Camille Morineau tarafından kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Organizasyonun amacı 20. Yüzyıl kadın sanatçıları üzerine bilgi oluşturmak, derlemek ve yayılımını sağlamaktır.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch