MENÜ

HABERLER

TR EN
NİL YALTER
NİL YALTER
09.03.2018
KARMA SERGİ | 'WOMEN HOUSE', NATIONAL MUSEUM OF WOMEN IN THE ARTS, WASHINGTON

Nil Yalter, 9 Mart – 28 Mayıs 2018 tarihleri arasında the National Museum Of Women In The Arts, Washington’da yer alan ‘Women House’ başlıklı sergiye katılıyor. Sergide Yalter’in kavramsal arayışını bulduğu ve sanat pratiğinin yönünü net biçimde ortaya koyduğu ilk çalışmalarından biri olan 1973 tarihli ‘Topak Ev’ sergileniyor. Kadın teması dışında, etnografik ve sosyolojik yöntemleri de pratiğine katacağının sinyalini verdiği eseri için Niğde yöresine giderek yerleşimleri gezen Yalter, yörüklerle konuşur, malzeme toplar, Türkmen göçerlerin kullandığı çadırları ve çadır yaşantısını inceler.

İlhamını 1972 yılında Judy Chicago ve Miriam Schapiro tarafından geliştirilen ‘Womanhouse’ projesinden alan sergide otuz üç sanatçının işlerine yer veriliyor. Cinsiyet ve ev alanı hakkındaki geleneksel düşünceleri tartışan yeni ‘Women House’ sergisinde, 1960’lardan günümüze kadın sanatçılar, evin feminen bir alan olduğuna dair kalıplaşmış düşünceyi inceliyorlar.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch