MENÜ

HABERLER

TR EN
NİL YALTER
NİL YALTER
22.06.2019
KİŞİSEL SERGİ | 'EXILE IS A HARD JOB', HESSEL MUSEUM OF ART, CCS BARD, NEW YORK

Exile is s Hard Job, 1970’lerden günümüze sosyal içerikli sanatın öncülerinden olan Nil Yalter’in (d. 1938, Kahire) ABD’de ilk solo müze sergisidir. Sergi, Yalter’in sonradan görünürlüğü artan ilk dönem resimlerinden, çığır açan video eserlerine; fotoğraf, video, desen, heykelleri kolaj tekniği ile bir araya getirdiği enstelasyon eserleriyle sanatçının üretim çeşitliliğini gözler önüne seriyor. Exile is a Hard Job, Yalter’in ilk geniş kapsamlı retrospektif sergisi olarak 9 Mart 2019’ta Museum Ludwig, Köln’de açılmıştır. Hessel Museum of Art’ta ise sergi, Yalter’in en üretken dönemlerinden 1960’lar ve 1980’ler aralığına odaklanıp, dönemlere ait 20’yi aşkın önemli eserlerine yer veriyor.

Sergiye; Rita Kersting'in editörlüğünü üstlendiği, önsözünü Yılmaz Dziewior ve Tom Eccles'in yazdığı, Lauren Cornell, Fabienne Dumont ve Övül Durmuşoğlu makaleleri ile Kersting - Yalter arasında gerçekleşen soylesi ve sergilenen işler hakkında kısa yazıların yer aldığı bir katalog eşlik ediyor. Exile is a Hard Job, Museum Ludwig tarafından ve Center for Cultural Studies, Hessel Museum of Art ve Bard College, New York işbirliği ile gerçekleşiyor. Serginin küratörlüğünü Museum Ludwig’de Anna Kersting, Hessel Museum’da ise baş küratör ve lisansüstü programlar direktörü Lauren Cornell üstleniyor.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch