MENÜ

HABERLER

TR EN
NİL YALTER
NİL YALTER
08.01.2022
KARMA SERGİ | AÇIK MEKAN 3, İMALAT-HANE, BURSA

Açık Mekân mütevazı bir yaşam önerisi. Dünya’nın vahşetinden korunmak için çareyi duvarlar ardına sığınmakta bulmuş, kendini dünyadan sakınan çağımız insanına kilit üzerine kilit vurduğu kapılarını aralama çağrısı. Evet, Açık Mekân bir çağrı, hem sanatçılara hem de ziyaretçilere bir anlığına da olsa kalkanlarını indirip içlerinde sakladıklarını ortalığa saçmaları için davet. Şayet bu davete kulak verip sert mizacımız ardına gizlediğimiz kırılgan iç dünyamızın dışarı vuracağı bir çatlak yaratabilirsek; belki de bizi hapsetmiş korkularımızdan arınabilir, dünya ile hemhal olabiliriz. Açıklık hem içimizdekileri serip, korkulacak saklı gizli bir şey olmadığını göstermemiz için bir fırsat hem de korkuya mahal kalmayınca başkalarını kendimize katabileceğimiz bir aralık. İnsan başkalarıyla beraberken kudretli, başkalarıyla beraberken iyi, doğru, güzel.

 

Nuri Kuzucan’ın davetine cevap veren sanatçıların oluşturduğu sergiler dizisi “Açık Mekân”, sanatçıların dünyanın karmaşasına verdikleri farklı cevapların koreografisini ortaya koyuyor.9 Nisan 2022 gününe kadar ziyarete açık “Açık Mekân 3” sergisinde; Murat Akagündüz, Suat Akdemir, Nermin Er, Deniz Gül, Ali Kazma, Nuri Kuzucan, Sinan Logie, Seçkin Pirim, Kemal Seyhan, Canan Tolon ve Nil Yalter’in, kimi İMALAT-HANE için özel olarak üretilmiş, kimi ise izleyiciyle ilk defa buluşacak video, heykel, resim ve yerleştirme gibi farklı mecralarda üretilen eserleri yer alıyor.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch