MENÜ

HABERLER

TR EN
NİL YALTER
NİL YALTER
09.06.2021 - 19.09.2021
KARMA SERGİ | 'DIVERSITY UNITED', TEMPELHOFER FELD, BERLIN, ALMANYA

Nil Yalter’in ‘Şu Gurbetlik Zor Zanaat Zor’ ve ‘Dairesel Ritüeller’ eserleri, büyük sınır-ötesi sergi projesi ‘Diversity United’ kapsamında 9 Haziran - 19 Eylül tarihleri arasında Tempelhofer Feld'deki iki hangarda sergileniyor.

 

Berlin, Moskova ve Paris'teki alanlarda gerçekleşecek Diversity United sergisi, özgürlük ve haysiyet, diyalog ve çatışma, siyasi ve kişisel kimlik, demokrasi ve erozyonu, gelecek (ve gelecek korkusu), dayanışma ve ayrılık, mevcut salgın ve sonuçları gibi temaları ele alıyor.

 

Sergi, Demir Perde'nin yıkılmasından günümüze kadar çağdaş Avrupa sanat sahnesinin canlılığını ve çeşitliliğini göstermekte ve siyasi belirsizlik dönemlerinde kültürlerarası diyaloğun öneminin altını çiziyor. Özgürlük, haysiyet, demokrasi ve saygı hakkında sorular soruyor; siyasi ve kişisel kimlik, göç, (iç) manzara, cinsiyet söylemi ve eşitlik, milliyet ve bölgesellik, jeopolitik ve sosyal çatışmalar gibi tarihsel olarak ilişkili ve güncel konulara bakıyor.  

 

Diversity United kapsamında; Eija-Liisa Ahtila, Monica Bonvicini, Olafur Eliasson, Mona Hatoum, Emilia ve Ilya Kabakov, Alicja Kwade, Roman Ondak, Wolfgang Tillmans, Erwin Wurm, Nil Yalter ve Slavs and Tatars gibi farklı jenerasyonlar, cinsiyetler ve alanları temsil eden 90 çağdaş Avrupalı sanatçı sergileniyor.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch