MENÜ

SANATÇILAR

TR EN
LARA ÖGEL

Lara Ögel, video, nesne, desen, kolaj gibi çeşitli teknikler ile çalışarak mekan ve bağlama yönelik eser ve yerleştirmeler üretir. Gündelik, geçici ya da sıradan olanı, mitoloji ve rüyalara harmanlayan anlatılar yaratır. Yarı kurgusal, deneyim odaklı, atmosferik mekansal yerleştirmelerinde kişisel tarihi ile ördüğü kültürel, tarihsel ve varoluşsal arketipler bulunur. Lisans eğitimini Clark Üniversitesi’nde Film ve İletişim Bölümünde tamamladı. Londra Slade School of Fine Arts’da Intensive Summer Foundation’a katıldı.

Son dönem kişisel sergileri arasında; ‘Eko’, Bilsart, 2023; ‘Üzerimdeki Yıldızlı Gökyüzü ve İçimdeki’, Galerist, 2023; ‘Suya Bırakılmış Dizeler’, Ariel Sanat, 2019; ‘Kamusal Sırdaşlık’, Şekerbank Açıkekran, 2019; ‘İmtidâd’, Galata Rum Okulu Açık Okul Kütüphanesi, 2018’, ‘Geri Dön! Her Şey Affedildi’, Protocinema, Paris, 2016; ‘Mutlu Vasat’, Öktem Aykut, 2014 yer almakta. Yakın zamanda eserleri; ‘Kamusal İyileşme’ Metrohan, 2023; ‘Koyun Koyuna’, Arter, 2022; ‘Çimenin Vaadi’ 5. Mardin Bienali, 2022; ‘Burası’ Yapı Kredi Kültür Sanat, 2021; ’Günün Sonunda’ OMM, Eskişehir, 2020; ’Mushrooms’ Somerset House, Londra, 2020; ‘I remember;’ Hannah Barry Galeri, Londra, 2019; Büyük Çayır, riverrun, 2018; ‘Driftwood, or how we surfaced through currents’, Atina, 2017 grup sergilerinde yer almıştır. Cité Internationale des Arts (Paris), PRAKSIS (Oslo), Beirut Art Residency (Beyrut) misafir sanatçı programlarında yer almıştır.

Lara Ögel İstanbul’da yaşıyor ve üretiyor.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch