MENÜ

HABERLER

TR EN
ELİF URAS
ELİF URAS
22.12.2021
DAİMİ KOLEKSİYON | TÜRKEVİ, NEW YORK

Elif Uras’ın Ana, Zeytin ve Toros isimli seramik heykellerinin Türkevi, New York koleksiyonuna dahil olduğunu ve daimi olarak sergileneceğini duyurmaktan mutluluk duyarız.

 

Elif Uras'ın Türkevi'nin yeniden açılması vesilesiyle ürettiği Toros, Zeytin ve Anaseramik heykelleri, teknik olarak İznik geleneğini kucaklarken içerik ve biçim olarak da ondan ayrışırlar. Eserler, altmış yıl önce Orta Anadolu'da gün ışığına çıkarılan ve bu bölgedeki kadın bedenini betimleyen ilk seramik heykellerden olan MÖ 6000 yıllarından kalma “Ana Tanrıça” heykelciklerine atıfta bulunurlar. Bu nesneler, kadınların aktif rol aldığına inanılan, insanların şehirlere yerleştiği, tarımı icat ettiği, hayvanları evcilleştirdiği ve sanat yarattığı evrimimizin önemli bir noktasında yaratılmışlardır.

 

Bu alım Zeynep ve Evren Bilimer‘in değerli katkılarıyla mümkün olmuştur.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch