MENÜ

HABERLER

TR EN
BURCU YAĞCIOĞLU & ÜLGEN SEMERCİ
BURCU YAĞCIOĞLU & ÜLGEN SEMERCİ
17.12.2022
KİTAP LANSMANI & SANATÇI KONUŞMASI | 'FIRE WALK'

Kadınlara, bir saldırıyla karşılaştıklarında ‘yardım’ yerine ‘ yangın var’ diye bağırmaları salık verilirmiş. Çünkü yardım çağrısına pek az kişi cevap verirken, yangına tüm mahalle gelirmiş. İklim krizinin en yıkıcı güçlerinden biri olan yangın, aynı zamanda insanları bir araya getiren ve seyirci ilgisizliğine müsaade etmeyen bir bulaşıcılığa sahiptir. Yangının belleğine göz gezdiren 'Fire Walk' bir taraftan dünya üzerindeki ilk yangının bitkilerle olan ilişkisini ele alırken, öte yandan ekolojik bir fail olarak yangının dünyayı şekillendirme biçimlerine odaklanır. 'Fire Walk' hem devasa bir tehdit hem de evrimsel bir yoldaş olan yangının izini sürerken; psikanalitik, evrimsel, mitolojik ve plastik yönleriyle öznel bir haritasını çıkarır.

Galerist, Burcu Yağcıoğlu ve Ülgen Semerci'nin 'Fire Walk' isimli ortak yayınlarının lansmanına 17 Aralık Cumartesi günü ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyar. Kitap üzerine gerçekleştirilecek söyleşide sanatçılara moderatör Deniz Kırkalı eşlik ediyor olacak.

Aşina Projesi tarafından ve Avrupa Birliği maddi desteği ile yayınlanan 'Fire Walk' sanatçı kitabı, Burcu Yağcıoğlu ve Ülgen Semerci'nin ortaklaşa geliştirdikleri, halen devam etmekte olan ve yangını merkezine alan sanat projelerinin bir parçasıdır. Bir yangında onlarca yıla yayılan sanatını kaybetmiş bir sanatçı ile röportaj, gelecekte yapılması planlanan bir yerleştirmenin hayali deneyimi, yangının yıkıcılığı kadar yaratıcılığını da tanıyan bir yangın ekoloğu ile söyleşi kitabı oluşturan içeriklerden bazıları.

MENÜ
YÜKLENİYORYÜKLENİYOR
cartier santos 100 steel bracelet hublot womens watch replica watches uk breitling bentley gt dark sapphire rolex platinum daytona replica watch jlc deep sea alarm price 5196j - calatrava replica watches rolex submariner stolen breitling service center uk replica watches hublot laferrari sapphire price fake cartier panthere watch replica watch